Murat Kurum’dan İmamoğlu’na yanıt: Siz önce Özgür Efendi’yi özgürleştirin

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, ‘Kastamonu Hemşehri Buluşması’ programına katıldı.

Kastamonu’nun tarihteki önemine değinen Kurum, “Kastamonu’muzun gönlümüzdeki, tarihimizdeki, bağımsızlık mücadelemizdeki yeri çok ama çok ayrıdır, müstesnadır. Öyle ki Kastamonu; İstiklal Şairimiz Mehmet Akif’in 100 yıl önce Nasrullah Camii’nde o meşhur vaazını verdiği yerdir. Bu vaaz ki; Anadolu’nun birçok şehrine yayılmış, aziz milletimizin mücadele azmini kamçılamıştır. Dün olduğu gibi bugün de; Mehmet Akif’ler oldukça, Kastamonu gibi kahraman şehirlerimiz oldukça bu memleket, bu vatan mücadele azmini hiçbir zaman kaybetmeyecektir.” dedi. Hizmet aşkıyla vatandaşın her zaman yanında durduklarını ifade eden Kurum, “5 yıllık bakanlık

dönemimde Karadeniz’imizin her bir şehrinde bu kardeşinizin bir izi var, bir eseri var. Ben, Bakanlık dönemim boyunca, 81 ilimize gitmiş; 550’den fazla ziyaret gerçekleştirmiş bir kardeşinizim. Karadeniz’de ayak basmadık tek bir il, tek bir ilçe, tek bir mahalle bırakmadık.” şeklinde konuştu. Kurum, Karadeniz’de yaşanan afeti hatırlatarak sözlerine, “Bugün hamdolsun Bozkurt’umuzu yeniden ayağa kalktı. O gün yeni bir Bozkurt dedik. Bozkurt’ta, Sinop Ayancık ve Bartın’da; evleri zarar gören, yıkılan afetzede kardeşlerimize yeni konutlar inşa ettik, onları yeni sıcak yuvalarına kavuşturduk. O zaman yine CHP zihniyeti, ‘Siz bunları yapamazsınız.’ dediler, ‘Siz bunları bitiremezsiniz.’ dediler, ‘Söz verdiniz ama bunları gerçekleştiremezsiniz.’ dediler. Ama biz hamdolsun Kastamonulu kardeşlerimizle el ele verdik ve bir yılda Kastamonu’muzun selden zarar gören her bir ilçesini yeniden inşa ettik. Selde hasar gören tüm dükkanlarımızı, tüm sanayi sitelerimizi hep birlikte yeniledik. Biz, evlatlarımızın huzurlu ve mutlu yarınları için tüm imkânlarımızı seferber etmeyi en büyük vazifemiz olarak görmeye devam edeceğiz. Ben bir kez daha; yaşadığımız tüm afetlerde yitirdiğimiz canlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim cennet vatanımızı ve aziz milletimizi her türlü afetlerden muhafaza eylesin.” diye devam etti.

“İSTANBUL’UN 5 YILI ZİYAN EDİLMİŞTİR, HEBA EDİLMİŞTİR”

Murat Kurum, mevcut İBB yönetimini, “Bugün maalesef İstanbul’umuz iş bilmez ellerde, beceriksiz bir yönetim altında çok zaman kaybetmiştir. İstanbul’un maalesef 5 yılı ziyan edilmiş, heba edilmiştir. Ama önümüzde İstanbul’umuzu yeniden emin ellere teslim etmek, yeniden şahlandırmak için çok büyük bir fırsat var. İşte milletimiz bu farkı görüyor. Çünkü her şey apaçık ortadadır.” sözleri ile eleştirdi. Yerel seçimlerin önemini vurgulayan Kurum, “Bugün seçimde iki taraf var. Bir tarafta; afet anında Kastamonu’da, Abana’da, Cide’de, Azdavay’da olduğu gibi milletin yardımına koşanlar var; diğer tarafta afet anında tatil beldelerinde gezenler var. Bir tarafta İstanbul’umuzun 39 ilçesi için dertlenen var, diğer tarafta kendi geleceği için İstanbul’u kaderine terk edenler var. İşte baktığınızda, Kartal’da, Orhantepe’de, Üsküdar’da, Beykoz’da kentsel dönüşüm şantiyelerinde çalışanlar var. Bağcılar’a baktığınızda, Bağcılar’ın en büyük kentsel dönüşüm şantiyelerini, inşalarını gerçekleştirenler var. Bugün bir yanda; trafik çilesiyle İstanbul’da 230 kilometre metro sözü verip, 8 kilometre metro yapanlar, adeta İstanbul’u solduranlar var; diğer yanda Çekmeköy’de, Tuzla’da, Pendik’te gençlerimize, çocuklarımıza yeni bir gelecek inşa etmek için çalışanlar, çabalayanlar var.” dedi.

“YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ’NE BİLE KARŞI ÇIKANLAR VAR”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, CHP zihniyetinin şimdiye kadar yapılan birçok hizmete karşı çıktığını hatırlattı. İstanbul’da, yaşanan trafik çilesine işaret eden Kurum, “Biz, Yavuz Sultan Selim Köprü’müzü yapmasaydık, Marmaray’ımızı yapmasaydık, Ulaştırma Bakanlığı ile yaptığımız işleri yapmasaydık, çok daha vahim bir tabloyla karşılaşacaktık. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne bile karşı çıkanlar var. İstanbul’un havalimanını, Marmaray’ını, Avrasya Tüneli’nin ne kadar önemli olduğunu bugün bir kez daha gördük. Maalesef bu anlayışın millete zerre kadar anlayışı yok, sadakati yok.” dedi. Sözlerine seçimin iki zihniyet arasında gerçekleşeceğini söyleyerek devam eden Kurum, “Bu seçimde; ya sağlıksız binalarda deprem korkusuyla beklemeyi; ya da kentsel dönüşümle huzur içinde yaşamayı seçeceğiz. Bu seçimde ya 5 yılda 5 bin konut bile dönüştüremeyenleri; ya da asrın felaketinde 3 ayda 180 bin konut inşa edenleri, orada vatandaşıyla el ele tutmuş kardeşinizi, bu anlayışı, gerçek belediyeciliği, Cumhur İttifakı Belediyeciliğini seçeceksiniz.

Bu seçimde ya milletin kaynaklarını çarçur edenleri; ya da bizim gibi İstanbul’a kentsel dönüşüm alanında, ulaştırma alanında, çevre düzenlemesi alanında 350 milyar lira yatırım yapanları seçeceğiz. Ya İstanbul’un bütçesini kendi geleceği, kendi emelleri için harcayanları; ya da kenti için, İstanbul için harcayanları seçeceğiz. Ben inanıyorum ki; İstanbullular 5 yıldır çektikleri çileyi de göz önünde bulundurarak; hizmetin ve eserin adresi olan AK Parti’mizi ve Cumhur İttifakı’mızı rekor bir oyla seçecektir.” şeklinde konuştu.

“SİZ ÖNCE GENEL BAŞKANINIZ ÖZGÜR EFENDİ’Yİ ÖZGÜRLEŞTİRİN”

Mevcut İBB Başkanının, AK Parti seçmenine yüklendiği sözler de Kurum’un gündemindeydi. Kurum, “Böylesi kritik bir seçime gidiyoruz. Bu seçimde mevcut Belediye Başkanı, yarı zamanlı CHP’li mevcut Belediye Başkanı çıkmış ne diyor biliyor musunuz? ‘Bir parmak eksilterek el sallayanları 31 Mart’ta özgürleştireceğiz.’ diyor. Bunların, tıpkı genel başkanları Özgür Efendi gibi, ağzından çıkanları kulakları duymuyor. Siz önce kendi Genel Başkanınız Özgür Efendi’yi özgürleştirin. Her zaman ki gibi kibirleri, akıllarının önüne geçmiş olacak ki; kalkıp milletimizle dalga geçiyorlar, milletimizi aşağılıyorlar. Sen bu işareti hiç mi duymadın, hiç mi ne anlama geldiğini öğrenmedin? Biz sana buradan, Kastamonu’nun yiğit evlatlarıyla beraber öğretelim: Tek Bayrak, Tek Millet, Tek Vatan, Tek Devlet.” diye konuştu ve sözlerini, “İstanbul’umuz için bu mücadeleyi, bundan önce nasıl verdiysek; afetlerde milletimizin yanına nasıl koştuysak, hep birlikte İstanbul’umuzun güzel yarınları için, İstanbul için, İstanbul’umuzun geleceği için bu mücadeleyi vermeye devam edeceğiz.” ifadeleri ile noktaladı.

Kastamonular Buluşması’nda konuşma yapan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “İstanbul kadim şehirdir. Hepimizin iş bulduğu, aş bulduğu, çocuklarımızı okuttuğu, bizlere yurt olan yerdir. Bu şehri, olması gerektiği gibi son 5 yılda kıymet bilmez ellerden kurtarmak üzere, İstanbul’da ikinci sırada nüfusu olan Kastamonuluların çok büyük bir görevi ve vebali var. 31 Mart için binilemeyen mertrobüslerden, yanan otobüslerden, kapatılan metro tünellerinden kurtulmak üzere, kıymetli Başkanımı Murat Kurum’u desteklemek için söz veriyor muyuz?” şeklinde konuştu.

Eşi Songül Kurum ile Kastamonulular Buluşması’na katılan Murat Kurum’a; Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, eski İçişleri Bakanı Murat Başesgioğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Şişli Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, Arnavutköy Belediye Başkan Adayı Mustafa Candaroğlu, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Saliha Demirer ve Bağcılar KASTEL Şube Başkanı Mahir Karakaş da eşlik etti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x